Welcome to the Growery Message Board! You are experiencing a small sample of what the site has to offer. Please login or register to post messages and view our exclusive members-only content. You'll gain access to additional forums, file attachments, board customizations, encrypted private messages, and much more!
My budy and I were following General Hydroponics 8 part nute schedule. I had the exact same set up as you. I finally did the math after a few months to see how much we were spending per crop and it turned out to be 976.08, thats after tax. So as you can see nutrients were getting pricey. We though on the other hand were harvesting pounds every month so it didn't bother us.